LIPOFILLING

Wypełnianie i korygowanie własnym tłuszczem niedoskonałości ciała

Własna tkanka tłuszczowa uważana jest za najlepszy wypełniacz starzejącej się skóry. Jest kompatybilna biologicznie, nie posiada cech antygenu, nie wywołuje stanu zapalnego, nie jest toksyczna, jest stabilna po podaniu, nie przemieszcza się z miejsca podania, jest w miarę trwała i jednocześnie wchłanialna, a co najważniejsze wygląda naturalnie.
Wypełnianie i korygowanie tkanką tłuszczową niedoskonałości ciała polega na podjęciu małej ilości tłuszczu z jednej części ciała i zaimplantowanie w miejsce, gdzie jest to potrzebne.
Tkanka tłuszczowa pacjenta pobierana jest z okolic gdzie jest jej nadmiar i zostaje przeszczepiona w okolice gdzie jest niedobór tkanek. Przeszczep tkanki polega na odsysaniu tłuszczu z okolicy gdzie jest jej nadmiar i po odpowiednim przygotowaniu wstrzyknięciu w nowe miejsca. W założeniu jest to przeszczep żywych komórek, a nawet fragmentów tkanki tłuszczowej. Tkankę pozbawia się unaczynienia w miejscu dawczym, przenosi się ją w miejsce biorcze gdzie na nowo się unaczynnia. Chociaż nie wszystkie przeszczepione komórki przetrwają długoterminowo w formie żywej, nadal są użyteczne. Wykorzystują je tkanki danej okolicy ciała, dzięki czemu skóra staje się tam dobrze odżywiona, gładka i lśniąca.

LIPOFILLING jest zabiegiem mało inwazyjnym i może w poprawie problemów, takich jak trądzik, blizny i przywrócić młodzieńczy wygląd

Własny tłuszcz może być wszczepiony do ust, fałdów nosowo-wargowych, obszarów oczu, policzków i innych części twarzy i ciała. Możliwość przeszczepu dowolnej ilości tłuszczu w różne okolice twarzy sprawia, że poddając się zabiegom LIPOFILLING można uzyskać wypełnienie policzków, uwypuklenie czoła, zaokrąglenie szczęki, wypełnienie fałdów i blizn na twarzy oraz powiększenie ust.
LIPOFILLING bardzo dobrze sprawdza się w likwidacji cieni pod oczami. Cienie pod oczami tzw. ,,podkrążonych oczu’’ będących często cechą genetycznie uwarunkowaną. Są one wynikiem braku poduszeczki tłuszczowej między skórą a kością oczodołu, a siny kolor spowodowany jest prześwitem naczyń usytuowanych na kości.

LIPOFILLING to jeden z ważniejszych sposobów modelowania sylwetki

Podczas zabiegu z jednej strony usuwamy nadmiar tłuszczu, a z drugiej zaś uzupełniamy jego braki. Lipofilling skutecznie wykorzystywany jest do powiększania zarówno piersi oraz pośladków. Przeprowadzone w tym zakresie badania wykazały, że praktycznie cały tłuszcz jest wchłaniany, dlatego też wielu chirurgów kosmetycznych rekomenduje zabiegi wstrzyknięcia tłuszczu, co daje bardzo dobre i trwałe wyniki. Własny tłuszcz jest niemal doskonałym wypełniaczem do iniekcji. Jest miękki, daje naturalne odczucie i nie powoduje problemów immunologicznych.
Niemniej jak każdy zabieg LIPOFILLING niesie ze sobą ryzyko . Wszczepienie zbyt małej lub zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej może powodować problemy związane z estetyką i wyglądem po zabiegu. Natomiast umieszczenie za dużej ilości tłuszczu w danym obszarze, może hamować wzrost nowych naczyń krwionośnych, co w konsekwencji do nieprawidłowości lub migracji tłuszczu z powierzchni na której chcielibyśmy go zatrzymać. Należy pamiętać, że trwałość i zadawalający efekt zależą od wielu czynników obejmujących cały proces wykonania zabiegu. Dlatego też istotnym jest by LIPOFILLING wykonywany był przez profesjonalistów.

Uwzględniając te czynniki oraz dbając o zadowolenie pacjentów w gabinecie Planeta Urody wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane są przez wykwalifikowany personel, gwarantując tym samym ich skuteczność.

Lipofilling:
  • zabieg
  • 2500 zł
Planeta Urody