Mezoterapia igłowa

Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca problemowe.

Od lat pięćdziesiątych metoda ta stosowana jest w dermatologii estetycznej. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczeniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak: twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda oraz brzuch. Zabiegi wykonuje się, manualnie (igłą i strzykawką) lub za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.

W mezoterapii sporządza się koktajle (roztwory do iniekcji), które stanowią zazwyczaj mieszankę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących jak, np.: Cytocare, StrechCare, Krzemionka organiczna, NCTF, AcHyal – kwas hialuronowy, DNA, Conjonctyl, Oligoelementy, NTCF HA oraz substancji pomocnych w pozbyciu się cellulitu jak, np.: Kofeina, Pirogronian sodu, L-Karnityna, Karczoch oraz preparaty znajdujące wiele zastosowań w mezoterapii (łysienie androgenowe, chroniczne i sezonowe wypadanie włosów) takie jak Minoksydyl, Dekspantenol, Krzemionka organiczna.

Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczwej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych. Najważniejszym elementem terapii jest odpowiedni dobór koktajlu. Podawaną substancję nazywamy koktajlem, ponieważ jest najczęściej mieszanką kilku składników aktywnych. Są to substancje przyspieszające spalanie tłuszczu, likwidujące zastój limfatyczny, stymulujące metabolizm oraz poprawiające ukrwienie. Taka terapia zachowuje skuteczność przez kilka miesięcy. Raz w roku zalecamy stosowanie terapi podtrzymujące która pomoże zachować osiągnięte efekty.

Usuwanie tkanki tłuszczowej
  • znieczulenie
  • cellulit (za pojedynczą okolice np. brzuch, uda)
  • od 150 do 300 zł
  • 350 zł
Czas zabiegu od 30 do 90 minut, odstępy między zabiegami 4 tygodnie